2018 – Doroczny Rejs Socjoterapeutyczny Fundacji SZEKLA dla 30 dzieci

W kolejny już rejs zabraliśmy dzieci z Gmin Giżycko i Miłki, z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Pogórzu Fundacji Rodzinny Gdańsk a także podopiecznych z Fundacji Dla Rodziny "Ogniska Nadziei" z domu Nad Potokiem.

Podczas rejsu odwiedził nas Mistrz Polski w Judo, który przeprowadził z dziećmi zajęcia sportowe. Po zajęciach wszystkie dzieci brały udział w zajęciach przeprowadzonych przez Stomatologa Annę Wojszko na temat profilaktyki higieny jamy ustnej. Wszystkie dzieci przeszły też bezpłatne badania stanu uzębienia, po których rodzice i opiekunowie dostali dokładny "raport" na temat uzębienia dzieci i wskazówki co z tym powinni zrobić. Podczas rejsu były przeprowadzone zajęcia socjoterapeutyczne i zajęcia z psychologiem na temat uzależnień. Odwiedził nas również Prezes Fundacji "Dbam o mój zasięg" Pan Maciej Dębski, który przeprowadził z dziećmi zajęcia na temat uzależnienia od urządzeń mobilnych, jakie to niesie ryzyka i konsekwencje, a także jak sobie z tym poradzić. Oprócz tego dla dzieci było przygotowanych wiele ciekawych aktywności, takich jak "dzień gier bez prądu", odwiedziny w Aquaparku w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, czy zwiedzanie Zamku w Rynie.

Jak zwykle bardzo ważnym elementem były zajęcia socjoterapeutyczne, prowadzone przez terapeutkę na co dzień zajmującej się street workingiem i pracą z tak zwaną trudną młodzieżą.  Bardzo szybko udało się zintegrować grupę, zdobyć jej zaufanie i zachęcić do współdziałania. Różnorodny zestaw zabaw i ćwiczeń socjoterapeutycznych pozwolił dzieciom poznać swoich kolegów, a także samych siebie. Wzmocnić poczucie własnej wartości i nabrać przekonania, że ich problemy są możliwe do przezwyciężenia.

Galeria z Dorocznego Rejsu Socjoterapeutycznego Fundacji SZEKLA 2018 >>>

Partnerzy:

Ponadto pomogli nam:

• Anna Wojszko - Ra-Med Medycyna i Stomatologia Estetyczna
  • Maciej Dębski - Prezes Fundacji "Dbam o mój zasięg"
  • Port Sztynort - fundując jedzenie na rejs